Podczas tegorocznych wakacji zapraszamy dzieci i młodzież na muzealne wędrówki. Na nadchodzący czas przygotowaliśmy wiele różnorodnych propozycji edukacyjnych. Z nami nie będziecie się nudzić, poznamy wiele interesujących historii oraz ciekawie spędzimy wakacyjny czas.
Oprócz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w swoje progi zapraszają Muzeum Zamojskie w Zamościu oraz Galeria Rzeźby Prof. Mariana Koniecznego.
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W MUZEUM FORTYFIKACJI I BRONI ARSENAŁ
- 12.07.2023 r. (środa) - „Uwaga Zabytek!” – warsztaty architektoniczne - celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na otaczającą ich przestrzeń. Budowanie modeli miasta idealnego ma na celu zachęcenie uczestników do wyrażania swoich potrzeb i kształtowania własnej przestrzeni życiowej, a także do dyskusji o otaczającej nas tkance miejskiej. Spotkanie zakończy wspólny spacer po Starym Mieście, którego celem będzie uważne obserwowanie otoczenia i odnajdywanie najciekawszych zabytków.
Dziękujemy za zainteresowanie warsztatami - lista uczestników została zamknięta
- 20.07.2023 r. (czwartek) - „Fortyfikacje Twierdzy Zamość” – warsztaty historyczne - w zamojskim Arsenale poznamy artylerię która służyła do obrony Twierdzy Zamość i spróbujemy zaprojektować własną fortece. W drugiej części zajęć zaproszony gość przybliży młodzieży znaczenia asertywności w codziennym życiu. Celem zajęć jest kształtowanie postawy asertywnej względem innych ludzi.
Dziękujemy za zainteresowanie warsztatami - lista uczestników została zamknięta
- 09.08.2023 r. (środa) - „Jaki znak Twój?” - Tematem przewodnim zajęć jest motywacja do realizowania wyznaczonych celów. Uczestnicy podążają szlakiem żołnierzy, których motywacja doprowadziła do odzyskania Niepodległości.
Dziękujemy za zainteresowanie warsztatami - lista uczestników została zamknięta
- 25.08.2023 r. (piątek) - „Tajne Państwo” – warsztaty sitodruku – zajęcia odbędą się na wystawie „Powstanie Styczniowe na Lubelszczyźnie”. Na bawełnianych torbach będziemy odbijać pieczęć Tymczasowego Rządu Narodowego z 1863 roku. Nauczymy się jak własnoręcznie stworzyć oryginalnie zdobione produkty metodą sitodruku. Celem warsztatów jest rozwinięcie umiejętności w zakresie budowania własnej samooceny i wzmacniania wiary we własne możliwości.
Dziękujemy za zainteresowanie warsztatami - lista uczestników została zamknięta
Zasady uczestnictwa:
- zajęcia trwają około 1,5 godziny
- rozpoczynają się o godz. 11.00
- ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja
- wstęp wolny!
Masz pytanie? Zadzwoń tel. 606 845 759 lub napisz do nas: edukacja@muzeumarsenal.pl
Sprawdź ofertę Muzeum Zamojskiego w Zamościu